Закрити
Пошук
Фільтри

Чи достатньо води отримують Ваші свині?

Чи достатньо води  отримують Ваші свині?

Обмеження споживання води може суттєво вплинути на продуктивність свиней. 
Ось декілька дієвих порад, які допоможуть впевнитись в достатньому обсязі їх напування.

 

Вхідна швидкість потоку ніпеля

На одну дорослу свиню витрачається близько одного літра води на хвилину. У більшості випадків на фермі використовують попередньо встановлені (стандартні) отвори ніпеля із тиском води від 20 до 40 фунтів на квадратний дюйм (1,36 - 2,72 atm). Оператори збільшують чи зменшують тиск води для регулювання її витрати, найчастіше не знаючи фактичної витрати ніпелів. 


Відрегулюйте налаштування отвору ніпеля для точної подачі води

 Для вимірювання обсягу витрати води ніпелем слід відкрити ніпель та заміряти об`єм води, вилитий протягом однієї хвилини. Відрегулюйте тиск води та розмір отвору для бажаної швидкості потоку. Як правило, тик не повинен бути нижчим за 10 фунтів на квадратний дюйм (0,68 atm)та перевищувати 50 фунтів на квадратний дюйм (3,4atm).

 

Подумайте про споживання дещо з іншого боку

Зазвичай необхідну кількість води для свині вираховують, виходячи з її щоденного споживання. Однак, коли температура повітря перевищує 27◦С, свині, як правило, випивають основну частину денної норми протягом перших трьох годин вранці.

Типовий відгодівельник на 1000 голів повинен мати 40 загонів, наприклад, по 20 з кожної сторони приміщення. Кожні з 20 загонів оснащуються двома ніпельними поїлками, кожна з витратою близько 0,95 літра на хвилину. Якщо свині одночасно активують усі ніпелі, витрата води на лінію напування становитиме 10 галонів на хвилину, або 37,9 л (40 поїлок, помножених на 1 кварту/хв та розділено на 4 кварти/галон).

Лінії, що менші діаметром за 25,4 мм – не зможуть забезпечити піковий попит на воду, що спричинить зменшення витрати води в деяких поїлках.  Постачання води із середини лінії, а не з кінця вдвічі зменшує витрату води, в такому випадку лінії діаметром 45 мм забезпечуватимуть свиней достатньою кількістю води.

Шлангові з`єднання та медикатори малого діаметра зменшують витрату води

 

Діаметр лінії подачі може бути не єдиним обмежуючим фактором

Навіть при правильному діаметрі лінії напування помилки під час налаштування системи можуть значно обмежувати подачу води. Водолічильники, регулятори, фільтри та редуктори тиску зазвичай мають роз`єми 45 мм. Скорочення ПВХ труби на 25 мм, або на 3,175 см з перехідником призводить до такої ж пропускної здатності, що її має лінія, діаметром 45 мм. Мабуть, найчастіше урізання води відбувається при підключенні медикаторів. Більшість моделей із пропускною здатністю  – 42 л/хв, під`єднуються до лінії діаметром 45 мм, що зменшує об`єми води. Застосування шлангів з діаметром 12,7 мм, які використовуються в пральних машинах, ще більше знижують пропускну здатність системи.


Шар бруду, товщиною в 3 мм зменшує пропускну здатність на 30%

 

Забруднення лінії зменшує її пропускну здатність

Зрозуміло, що лінія напування час від часу забруднюється біологічними відкладеннями. Шар бруду, товщиною в 3 мм зменшує пропускну здатність на 30%. Іншими словами, витрата води скорочується з 21 л/хв до 15 л/хв. Регулярне очищення і промивання лінії напування допомагають запобігти накопиченню бруду.

Перевірка ліній напування свиней особливо важлива у спекотну пору року. Завчасне реагування на несправності та налагодження системи напування сприятимуть здоровому розвитку поголів`я.