Нині на ринку доступно безліч варіантів годівниць. Виробники можуть використовувати традиційні годівниці для сухої годівлі, годівниці зі зволоженням, круглі або трубчасті годівниці на всіх етапах виробництва.
Годівниці відіграють важливу роль у формуванні собівартості виробництва. Тому обираючи годівницю, рекомендуємо враховувати наступні фактори:
Матеріал: пластик чи нержавіюча сталь?
Пластикові годівниці дешевші, але порівняно з годівницями з нержавіючої сталі не такі довговічні та менш гігієнічні. Крім того, варто звернути увагу на товщину та якість самого пластику. Для прикладу, недостатньо міцні стінки будуть вигинатися під тиском корму, що призведе до затискання отвору, через який корм висипається в жолоб. Відповідно, менше корму потрапляє до тварин, споживання його зменшується, відповідно, погіршуються прирости. Намагаючись вирішити проблему, технологи налаштовують годівницю, щоб отвір став ширшим. Це у в свою чергу призводить до зайвого висипання корму. Відповідно, збільшується собівартість виробництва за рахунок його перевитрат.
Налаштування:
- ширина кормового жолоба
Американські дослідники вивчали, як ширина кормового жолоба впливає на ефективність годівлі (фото 2). Мається на увазі відстань від бортика до отвору, звідки корм потрапляє в жолоб. (A) З’ясували, що оптимальна ширина кормового жолоба (А):
- для поросят на дорощуванні — 19,5 см;
- для свиней на відгодівлі — в межах 27-30 см.
- Висота кормового бортика
Висота кормового бортика повинна відповідати віку свиней. Занадто низький борт призводить до розтрати (розсипанню) корму і низького рівня гігієни. Якщо у загонах для свиней спостерігаєте корм розсипаний перед годівницею – це або надлишок корму знаходиться у кормовому жолобі, або неправильний конструктив кормового бортика.
- Ширина кормового місця
Оптимальна ширина кормового місця (відстань між перетинками, Б на фото 2):
- для поросят на дорощуванні (до 27 кг) — 19,5 см.
- для свиней на відгодівлі — 30 см.